Друзяки-динозаврики. Огляд серії книжок

Книги серії «Друзяки-динозаврики» - це захопливі пригоди маленьких динозавриків і членів їхніх родин. Для того, щоб наблизити сучасних дітей до далеких і загадкових тварин, заохотити вивчати життя динозаврів, запам’ятовувати назви видів, їх зовнішній вигляд, середовище існування, звички і поведінку, норвезький автор Ларс Мелє вигадав родину тиранозаврів Рекс, яка складається з Бабусі Рекс, Тата Рекс, Мами Рекс, Расмуса Рекса і його старшого брата Робіна Рекса, а художник Ларс Рудеб’єр намалював їх зовсім не страшними, але при цьому зберіг всі їхні зовнішні ознаки.

Автор наділив всіх членів родини динозаврів рисами людей: бабуся одвічно щось забуває і носить окуляри, тато майструє, лагодить, ходить на риболовлю і смажить млинці, мамуся опікується дітьми, готує щось смачненьке, робить собі гарні зачіски і носить прикраси, а діти бавляться іграшками, ходять на пляж, де будують пісочні замки і купаються, і кожного дня шукають нову пригоду. В будинках-печерах динозаврів, героїв цих книжок, все влаштовано, як має бути у людей: динозаври сплять у ліжечках, мають ванну кімнату з рушниками і зубними щітками, їдять за столом. Динозаври повні турбот і вирішують повсякденні проблеми, радіють і сумують, і, навіть, влаштовують вечірки з барбекю і надутими кульками.

На відміну від хижих тиранозаврів, які наводили страх і полювали на інші види динозаврів, у головного героя, Расмуса Рекса, як і у всіх дітлахів, є друзі - динозаврики інших видів, з якими вони весело, цікаво, а іноді, ризиковано проводять час. Серед них Мері Мікрораптор, Еббі Анкілозавр, Тіммі Троодон, Семмі Шастозавр.

На форзацах кожної книги є карта місцевості, де відбуваються події, описані в книгах, мапа Царства Динозаврів. Користуючись картою, юним читачам буде ще цікавіше читати про пригоди! Тут і печери головних героїв, і страшний і темний Болотяний ліс, Велике і Мале озера, і навіть пляж. В кінці кожної книги є більш научний опис динозаврів, про яких йдеться у книзі. Більшість динозаврів, героїв книг «Друзяки-динозаврики», жили приблизно в одній і тій самій місцевості – там де зараз Північна Америка.

  

Починати читати радимо з книги «Друзяки-динозаврики. Яйце» - саме в цій книжці читачі познайомляться з головним героєм і майже всіма його друзями і дізнаються, чому саме батьки динозавриків вважають Болотяний ліс небезпечним місцем, хоча саме через той ліс двоє найкращих друзів Расмус і Тіммі можуть пройти один до до одного найкоротшим шляхом. Далі – в загалі-то немає значення, яку книгу читати, події майже не пов’язані одна з одною.

До серії входять сім книжок:

1. Друзяки-динозаврики. Яйце

2. Друзяки-динозаврики. Змагання з  плавання

3. Друзяки-динозаврики. Подорож

4. Друзяки-динозаврики. Пошуки скарбів

5. Друзяки-динозаврики. Найкращі друзі

6. Друзяки-динозаврики. Секрет

7. Друзяки-динозаврики. Морське чудовисько

Переходьте на відповідні сторінки сайту, щоб прочитати про зміст кожної книги, натиснувши на назву книги у списку

 

Незважаючи на те, що події відбуваються з героями-тваринами, всі проблеми, які порушує автор, актуальні і для сучасних дітей. Тому радимо неодмінно обговорювати з дітьми, як би вони вчинили в подібній ситуації; запитайте у дитини, на що вона звернула увагу і чому, за кого з героїв книги дитина зраділа, а кому, навпаки, співчувала, і як могла б закінчитися кожна історія.

Книги рекомендовано для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Якщо дорослі читають дітям, то рекомендуємо читати дуже виразно: в книгах навіть виділено рядки, які треба читати саме так – тоді враження від сюжету буде найбільшим! Для дітей, які вдосконалюють навички читання, серія книг «Друзяки-динозаврики» підійде якомога краще: великий шрифт, прості речення, зрозумілий сюжет і безліч ілюстрацій не дадуть занудьгувати, а читання буде легким, приємним і цікавим.

Про ілюстрації слід зазначити окремо. На нашу думку, ілюстрації цих книг є неодмінною частиною тексту. Вони чітко слідують сюжету, відображаючи місце події зі всіма нюансами (наприклад, пізня вечірка – темний, майже чорний, фон всієї сторінки; події у Болотяному лісі – темне, загадкове оточення, зі всіма тінями і уявними чудовиськами), а також емоції і почуття героїв. Під час читання звертайте увагу дітей на деталі ілюстрацій, на те, що відчувають герої і як саме поводять себе в різних ситуаціях. За точністю ілюстрацій книги нагадують комікс, але тексту в них набагато більше.

Отже, рекомендуємо серію книг «Друзяки-динозаврики» як пізнавальне, розважальне, виховне читання. Занурюйтесь у світ пригод разом з дітьми, прищеплюйте дітям любов до книжок і читання!